Michal Mikoláš

Freelancer a web developer na volné noze.

Michal Mikoláš

O mně

Dobrý den, jmenuji se Michal Mikoláš a jsem webový vývojář. O programování a tvorbu internetových stránek se zajímám již od střední školy, kdy jsem si také touto činností začal přivydělávat. Od té doby jsem kromě zkušeností získal i kvalitní spolupracovníky (grafiky, experty na SEO apod.). Dnes mám za sebou 15 let praxe, plno hotových projektů a spokojených klientů.

Vzdělání

Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Havířově. Následně jsem byl přijat na Ostravskou univerzitu v oboru Informatika. V roce 2010 jsem úspěšně obhájil bakalářskou práci, zabývající se problematikou tvorby webových redakčních systémů. Ve studiu jsem na Ostravské univerzitě pokračoval navazujícím oborem Informační systémy a o dva roky později obhájil magisterskou práci. Ta se také zabývala tvorbou webu, konkrétně šlo o problematiku návrhových vzorů používaných při tvorbě webových aplikací.

V současné době se aktivně vzdělávám sám. Chodím na různé kurzy a workshopy, v poslední době jsem byl např. na kurzech "WordPress", "Optimalizace pro vyhledávače", nebo "Novinky v HTML5 & CSS3". Zajímám se o Nette framework, použitelnost webových aplikací, typografii na webu, o různé techniky programování, best-practises apod.

Zkušenosti

Za dobu, co se tvorbou internetových stránek zabývám, jsem spolupracoval, nebo stále spolupracuji s mnoha firmami a společnostmi. Mezi ně patří například: